Irodalmi levelező verseny döntője

irodalmi_1Irodalom és művészetek országos levelező verseny országos döntője: Debrecen

Irodalom és művészetek levelező versenyen vett részt iskolánk négy tanulója: Hüvelyes Emília Panna, Koós Anna, Kondráth Tekla Virág és Ócsai Kamilla Csenge 6. osztályos tanuló.irodalmi_3

A verseny három fordulóból állt. Ennek összesített pontszáma alapján Hüvelyes Emília Panna, Koós Anna és Ócsai Kamilla Csenge bejutott az országos döntőbe, amelyet Debrecenben a Református Gimnáziumban rendeztek meg 2016. február 20-án.

Az ünnepélyes megnyitó után került sor az írásbeli feladatsor megoldására. irodalmi_2Amíg a gyerekek dolgoztak, a kísérő felkészítő pedagógusoknak a magyar helyesírás változásairól tartott előadást Széplaki Erzsébet, az Apáczai-nyelvtankönyvek írója.

A versenyfeladatok megírása után szabadprogram keretében ismerkedtek meg Debrecen fő terével, a Kossuth térrel és megnézték a Református Nagytemplomot. Az eredményhirdetésre a Református Kollégium Oratóriumtermében került sor.

Koós Anna IV.
Hüvelyes Emília Panna VII.
Ócsai Kamilla Csenge X. helyezést ért el.aprilis_kepek 002

Gratulálunk a gyerekeknek!