Történetünk

Iskolánk története

Bogács község Borsod-Abaúj-Zemplén megye déli részén, a Bükk-hegység lábánál Mezőkövesd és Eger között helyezkedik el.

iskola_regi_small

Iskolánk régi homlokzata.

Iskolánk története a kezdeti időkben összefüggött a jelenlegi katolikus templom történetével, ugyanis településünkön az iskolát a katolikus egyház építtette, tartotta karban, és felügyelte az ott folyó munkát. 1948-ban megtörtént az iskola államosítása. A két tantermes öreg iskola mellé megépült a Glóner Iskola, így újabb két tanteremmel és egy napközi otthonnal bővült az intézmény

A gyereklétszám növekedése miatt 1980-ban épült az egyemeletes új iskola, amely 1990-ben még egy emelettel, 2001-ben pedig a 3 tantermes oldalszárnnyal bővült. Az épület külső szigetelése, a nyílászárók cseréje, a fűtési rendszer korszerűsítése 2012-ben önkormányzati pályázat útján valósult meg, ami óriási lépést jelentett ahhoz, hogy a gyerekek egy korszerű, színvonalasan felszerelt, modern iskolában tanulhassanak.

Az iskola dolga,
hogy megtanítassa velünk, hogyan kell tanulni,
hogy felkeltse a tudás iránti étvágyunkat,
hogy megtanítson bennünket a jól végzett munka örömére
és az alkotás izgalmára,
hogy megtanítson szeretni, amit csinálunk,
és hogy segítsen megtalálni azt, amit szeretünk csinálni.”
/Szent-Györgyi Albert/