Iskolába – hívogató

A Bükkalja Általános Iskola alsós munkaközössége 2019. április 9-én invitálta hagyománnyá vált „Iskolába –hívogató” bemutató foglalkozására a leendő első osztályosokat és szüleiket.

Hajduné Nyírő Veronika igazgató-helyettes kedves köszöntő szavai után népismeret órán vehettek részt az érdeklődők 4. osztályban.

A tanulók a „Játsszunk Birodalmat!” című projekt keretében mutatták be az általuk megálmodott birodalmat. Megelevenedtek előttünk a Cigány, a Vidám, a Békés, a Harcos Birodalom jelmezbe bújt lakói, akik meséltek törvényeikről, ünnepeikről, iskolájukról, házaikról. Megcsodálhattuk a gyerekek tervezte zászlókat és címereket is. Játékos feladatokkal, énekkel vontuk be az óvodásokat a Birodalmak mindennapi életébe. A tanóra végén a kicsik választhattak, mely Birodalomban élnének szívesen.

Végül a negyedikesek Kissné Sereg Erzsébet tanító néni vezetésével saját készítésű ajándékaikkal lepték meg a leendő elsősöket.

Kedves Óvodások, szeretettel várunk benneteket szeptemberben!

Kis Katalin

alsós munkaközösség-vezető