Hahó Könyvtár(s)ak! verseny

2022. május 30-án Miskolcon, a  II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtárban rendezték meg a  Hahó Könyvtár(s)ak! című olvasás népszerűsítő verseny szóbeli döntőjét, melyre két írásbeli levelezős forduló után iskolánk Könyvbarátok nevű csapata, Kiss Csenge, Fábri Milán, Hócza Zoltán Előd, Kovács-Hagyó Zoltán 4. osztályos tanulók is bejutottak.

A döntőn Balázs Ágnes Lufi és Szamóca című ifjúsági regényéből kellett feladatokat megoldaniuk, valamint egy 3 perces előadás bemutatása is feladatuk volt.

 Iskolánk csapata kiválóan szerepelt. A sok-sok értékes ajándék, a jutalomkirándulás mellett talán még nagyobb kitüntetés volt a versenyző gyerekek számára, hogy találkozhattak Balázs Ágnes írónővel, aki a zsűri elnökeként értékelte a tanulókat, és aki minden versenyzőnek névre szóló dedikált könyvet ajándékozott.

A felkészülés során jó volt látni, ahogyan a regény cselekménye felkeltette a gyerekek érdeklődését, és egyre szívesebben, lelkesebben olvastak.

Kívánom, hogy minél többen tapasztalják meg az olvasás élményszerűségét!

Jankóné Jónás Zsuzsa

A  képen a Könyvbarátok csapat felkészítő tanárukkal, Jankóné Jónás Zsuzsával láthatók a miskolci verseny után.

Hozzászólások lezárva.