„Olvasók Királynője és Királya”

Az Országos Könyvtári Napok keretében a II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár idén is meghirdette pályázatát a gyermekolvasók részére az Olvasók Királynője és Királya cím elnyerésére. Idén Felix Salten népszerű Bambi című regényét kellett elolvasni, illetve a hozzá kapcsolatos feladatlapot kitölteni.

Megyénk 31 településéről 67 pályázat érkezett be, közöttük volt iskolánk szorgalmas tanulójának, Fábri Milánnak a pályázata is. A könyvtári „királykoronázás”, az ünnepélyes eredményhirdetés,– az Országos Könyvtári Napok záró rendezvényén, Könyves Vasárnap – október 10-én délután volt Miskolcon, a II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár központi épületében.

Milán az Olvasók Hercege címet kapta, amihez természetesen korona, oklevél és ajándék is járt.

Szívből gratulálunk a szép eredményhez!

Jankóné Jónás Zsuzsanna

tanítónő