Nálunk járt a Mikulás

A Bükkalja Általános Iskola elsősei is izgalommal teli várakozással készülődtek a Mikulás bácsi érkezésére. Mikulás zsákokat, Mikulásokat festettünk rajz órán, ezzel tettük hangulatossá a tantermet. Verseket, dalokat tanultunk. Adventi naptárt készítettünk, melyből minden nap a legjobban viselkedő tanuló húzhat ki egy-egy apró meglepetést. Csatlakoztunk a „Válts egy csokit mosolyra!” felhíváshoz, a névtelen adományozás szokását követve. Hisz Szent Miklós is csendben, nagylelkűen és titokban ajándékozott.

„Bizony mondom nektek, amit e legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek.“ /Mt 25,31-46/

Az idei december hóeséssel érkezett, igazi téli meseországot varázsolva körénk. Intézményünkbe december 6-án délután látogatott el a Mikulás bácsi. Az iskolában ilyenkor a gyermekek megváltoznak, teljesen kivirulnak, hevesebben ver a szívük, mert személyesen is találkozhatnak a jóságos adakozóval. Vidám műsorral, A három fenyőfa című jelenettel köszöntöttük a Mikulást, aki dicséretet, néha dorgálást, jó tanácsokat adott a legkisebbeknek. Majd finomságokkal ajándékozta meg azokat, akik jól viselkedtek az elmúlt esztendőben. A délután hátralévő részét játékos, zenés-táncos feladatokkal töltöttük.

Kis Katalin – 1. osztályos tanító