A Kávészünet Zenekar koncertje

2019. november 27-én a II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár támogatásával a bogácsi Közösségi Házban  a Kávészünet Zenekar adott koncertet. Iskolánk tanulói és pedagógusai a zenekar ez év októberében megjelent Ülj ide mellém című  lemezéről ismerhettek meg dalokat.

Az új hangzású dalokat jellemző rockos, dinamikus stílus, az ehhez kapcsolódó hangerő és fénytechnika elnyerte a tanulók tetszését. A korábbi lemezekről ismert neves magyar költőink megzenésített versei közül is hallhattunk néhányat amúgy, Kávészünet módra. A tananyag közt szereplő Petőfi Sándor Füstbement terv, József Atilla Mama, Juhász Gyula Milyen volt szőkesége versek szövegét a zenekar tagjaival együtt nagy lelkesedéssel énekelték a gyerekek.

Bízunk benne, hogy a közös koncertélménnyel, a megzenésített versekkel hozzájárultunk a költészet megkedveltetéséhez.

könyvtáros