Kis Iskolák Sportversenye

2019. május 16-án került megrendezésre a „Kis Iskolák Sportversenye – A Sportoló Nemzedékért Atlétika Diákolimpia” megyei döntője a Miskolci Atlétikai Centrumban.

A kis tanulólétszámú és hátrányos helyzetű iskoláknak szóló versenyen Farkas Balázs (4.o.), Dobos Pongrác (5.o.), Farkas Sándor és Farkas Aladár (6.o.) tanulók képviselték a Bükkalja Általános Iskolát.

A gyerekek egyéni többpróbában (60m síkfutás, távolugrás, kislabdahajítás) mérték össze képességüket, illetve a 6. osztályosok még 600m-t is futottak.

A versenyeken tisztességesen helyt álltunk, azonban dobogós helyezést nem sikerült elérnünk. A profi körülmények kárpótoltak mindenért, nagyszerű élményekkel és sok új tapasztalattal gazdagodtunk.

Duchony Tímea

felkészítő tanár