Biblia a világ legolvasottabb könyve

A HEBE Szolgáltató és Kiadó Kft. által szervezett Biblia- a világ legolvasottabb könyve egyfordulós országos csapatversenyen

Farkas Henrietta, Kállai Klaudia, Pozsomai Ramóna, Szitai Dzsesszika 3. és 4. osztályos kategóriában 6. helyezést ért el.

Egy 5 feladatból álló feladatsort kellett a csapattagoknak közösen megoldani irodalmi, képzőművészeti, történelmi és közvetlenül a Biblia felépítésére, tartalmára vonatkozó feladatokból. Majd illusztrációt készítettek a tanulók :A tékozló fiú történetéhez.

Egyéni feladatként képregényt rajzoltak, fogalmazást írtak egy valós vagy kitalált történetről, ahol a felmerülő problémát közösen oldják meg a családtagok. A verseny végén a gyerekek lapbook-ot készítettek a József és testvérei című részhez, melyen történet legfontosabb elemeit jelenítették meg. A feladatok megoldása során sokat tanultak, búvárkodtak az interneten, az egyéni és csoportos munkák kreativitásra ösztönözték a tanulókat.

Köszönjük a szülőknek a verseny során nyújtott segítségüket! A tanulóknak gratulálok az elért eredményekhez!

Kis Katalin

felkészítő tanító