Tagiskolánk karácsonyi műsora

A Móra Ferenc Tagiskola 7. osztályos tanulói:
Balog Vanessza , Csikós Vanda, Hamza Daniella Margaréta, Hamza Laura Izabella, Lakatos Borostyán, valamint Hamza Ronáldó Krisztián 4. osztályos tanuló közreműködésével 2022. december 21 -én karácsonyváró műsort tekinthettek meg az iskola tanulói, dolgozói, s a meghívott vendégek.

Klasszikus karácsonyi dalok hangzottak fel magyar és angol nyelven, tréfás dalbetétekkel, versikével kaphattak ízelítőt a britek hagyományaiból a jelenlévők.
Egy érdekes rövid film megtekintése adott lehetőséget a világ különböző országaiban elő népek karácsonyi hagyományainak megismeréséhez.
Elhangzott ismertető a régi magyar hagyományos karácsonyi szokásokról, hiedelmekről, s két lánytanuló előadásában halhattuk Juhász Gyula : Karácsony felé című csodálatos versét is.
A közismert Neoton- dal gyönyörű képekkel , valamint közös éneklés a feldíszített karácsonyfánál zárta az iskolai ünnepséget.

Köszönet a segítő kollégáknak, a tevékeny technikai dolgozóknak, Szilágyi Gyula rendszergazdának a közreműködésért.

A tízórai elfogyasztása, s rövid osztályprogramok után a Szomolyai Romákért Egyesület vezetője által betanított zenés – táncos interaktív műsor zárta a délelőtti eseményeket.

Ezúton kívánunk nagyon Boldog Karácsonyi Ünnepeket, eredményekben, örömökben gazdag
Boldog Új Évet a gesztoriskola és a tagiskola minden tanulójának , dolgozójának szeretettel!

A Móra Ferenc Tagiskola Tantestülete