Európai Diáksport Nap

Iskolánk szeptember 28-án az Európai Diáksport Nap esemény keretében sportos napot tartott a közösségi futball pályán. Ez a rendezvény Magyarországról indult és mára nemzetközi szintre bővült.

Az őszi napsütéses, kellemes időben a tanulók először az idei naptári év évszámának megfelelő 2018 méteres távot futották le. Ezután foci házibajnokságot és váltóversenyt rendeztünk. A fociban a felső tagozatos fiúk mérték össze tudásukat küzdelmes mérkőzések során. A váltóversenyben az alsós tagozatosok és a felsős lányok 6 csapatban versenyeztek egymással. Különböző eszközök és változatos feladatok felhasználásával tettük színvonalassá a programot.

A gyerekek vidáman, jókedvűen és kellemesen elfáradtan tértek vissza az iskolába. Elmondható, hogy a mozgás mosolyt csalt az arcokra. Mind a diákok, mind a pedagógusok jól érezték magukat és kikapcsolódtak a sport által.

Köszönöm a kollégák segítségét a rendezvény sikeres lebonyolításában.

Duchony Tímea