A 10. Országos Könyvtári Napok közeledtével került sor magyar irodalom tantárgy keretében könyvtári bemutató óra tartására 2015. október elsején, melyen a 3. b csoport tanulói vettek részt.
Ezzel a tanórával a rendszeres könyvtárba járásra, az olvasás fontosságára szerettem volna felhívni a figyelmet. Hisz a könyvek segítik a tájékozódást, a tanulást, és lehetőséget teremtenek a kulturált szabadidős és közösségi tevékenységekhez is.
Előzetesen a tanulókkal meglátogattuk az iskolai könyvtárat, az először ott járók beiratkoztak, majd mindenki választott magának könyvet érdeklődési körének, olvasási képességének megfelelően. Így a klasszikus mesekönyvektől kezdve az ifjúsági regényeken át az ismeretterjesztő könyvekig széles spalettát mutatott a választék.
Berendeztük az osztályban is a saját kis könyvtárunkat a mindennapi tanuláshoz szükséges lexikonokkal, szótárakkal, kéziszótárral.
A tanulók a könyvtári órán változatos és érdekes feladatokkal, játékos formában elevenítették fel a beiratkozásnál szükséges adatokat, ismerkedtek meg a könyv részeivel, használva meglévő tudásukat a lexikonok használatában. Közösen csoportosították a kölcsönözhető és helyben olvasható kézikönyveket, majd katalóguscédulát és címlapot is készítettek. A megtanult ismereteikre építve szituációs játékkal zártuk az órát.
Egy héttel később felolvasó mesedélutánt tartottunk. Kedvenc könyvtári könyvünkből részleteket olvasva ajánlottunk egymásnak izgalmas olvasnivalót.
Remélem, hogy tanulóim minél többször adják át egymásnak a Könyvtári Napok szlogenjét:” Könyvtárba mentem! Gyere utánam!”
Kis Katalin